książki Renaty

Zgody z prawa autorskiego

  1. Uprzejmie informuję, że na moich stronach internetowych (także na stronie życie? tak i na stronach moich niekomercyjnych [zapleczowych; chodzi o następujące subdomeny: www.blog.malarstwoity.pl, www.skoko.malarstwoity.p, www.altana.malarstwoity.pl, www.kaneanie.malarstwoity.pl, www.kaneanki.malarstwoity.pl, www.sto.malarstwoity.pl, www.serducha.malarstwoity.pl oraz www.muleanie.malarstwoity.pl {stan na dzień 22 października 2020 r.}]) oraz w moich publikacjach drukiem korzystam z Art.29 oraz Art.34 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. „O prawie autorskim i prawach pokrewnych”. Utwory niepodpisane (fotografie, rysunki na stronach internetowych, w moich książkach), co do których być może powstaje wątpliwość co do autorstwa są utworami mojego autorstwa.
  2. Uprzejmie informuję, że podane wyżej adresy stron internetowych są wszystkimi, jakie utworzyłam, zarówno na potrzeby mojej działalności gospodarczej, jak i na potrzeby prywatne i każda z tych stron powinna być bezproblemowo dostępna. Strony przeze mnie uznane, zawsze mają certyfikat ssl. Nie tworzę duplikatów treści.
  3. Uprzejmie informuję, że wszelkie kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie całości lub części mojej pracy twórczej bez mojej zgody jest zabronione zgodnie z ww. ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. Gdyby ktoś z Państwa był zainteresowany zakupem jakiejś części moich majątkowych praw autorskich do moich obrazów, na potrzeby jakiegoś rodzaju powielania (np. do zilustrowania książki lub na kalendarze), proszę o kontakt bezpośrednio ze mną. To równocześnie oznacza tę oczywistość, że czego nie zabrania ustawa tego i ja nie zabraniam, bo nawet gdybym chciała, najprawdopodobniej nie mogę, ale dodam, że nie chcę. Swoją drogą to ciekawe, czy można zabronić (a jeśli tak, w jakich okolicznościach) więcej niż zabrania ustawa.
  4. Uprzejmie informuję, że wyrażam zgodę na linkowanie tekstowe i/lub obrazkowe linkiem z atrybutem rel="nofollow" lub rel="dofollow" do dowolnie wybranych moich stron i/lub podstron na stronach/witrynach/portalach tematycznie uzasadnionych, za wyjątkiem tych moich podstron, do których wymagana jest opłata za dostęp. Zgoda moja dotyczy zarówno stron niekomercyjnych, jak i stron moich firmowych.

RK